Infrapanel - S 80W

Skladem 3-5 dní

Infrapanel - topné těleso S 80W má bílý obvodový smrkový rám. Základ panelu tvoří uhlíkový termočlánek opatřený na povrchu křemíkovými zrny s bílou povrchovou úpravou. Tento povrch… Zobrazit více

Kód S 80W
Rozměry Š x D x V - 260 x 440 x 40 cm
Výrobce THERMOWELL
2 250 Kč 1 860 Kč bez 21% DPH

S tímto zbožím získáte dopravu zdarma!

Infrapanel - topné těleso S 80W má bílý obvodový smrkový rám. Základ panelu tvoří uhlíkový termočlánek opatřený na povrchu křemíkovými zrny s bílou povrchovou úpravou. Tento povrch vytváří optimální vlnové délky infrazáření, které se následně mění na tepelnou energii. Infrapanely se zavěšují na strop. Rozměry jsou d.440 x š.260 x v. 40mm, výkon 80W, napětí 230V, krytí IP20.

Úsporné infrapanely THERMOWELL

Infrapanely pracují, stejně jako slunce, na principu infračerveného záření. Nevyzařují teplo, ale infračervené záření o vlnové délce 7-10 mikrometrů, které volně prochází vzduchem, aniž by ho svým průchodem zahřívaly. Teplo je předáváno stěnám a předmětům v prostoru. Vzduch je ohříván až následně od stěn a okolních předmětů. Infračervené vlny jsou absorbovány stěnami, stropem a podlahou. Výsledkem je pak příjemná tepelná pohoda. Rovnoměrná teplota v celé místnosti umožňuje vytápění na nižší teplotu, což značí úsporu energie. Vzduch necirkuluje a nevíří prach, zůstávají čisté stěny a záclony, suché stěny teplejší než vzduch neumožňují srážení vlhkosti a vznik plísní. Suchá stěna má také podstatně lepší tepelný odpor. Přiměřená vyšší relativní vlhkost vzduchu umožňuje lepší dýchání i alergikům a astmatikům. Lidské tělo je příznivě stimulováno infračervenými paprsky a to má blahodárný vliv na celý lidský organismus. Je vysoce účinný u lidí s omezeným pohybem, např.u nemocných, při sedavém zaměstnání a podobně. Revmatikům přináší úlevu při bolestech kloubů. Velkou předností je možnost regulovat nezávisle teploty v jednotlivých místnostech, čímž docílíme dalších významných úspor energie.

Základním a zároveň i největším zdrojem infračerveného tepelného záření na Zemi je Slunce. Díky tomuto záření, zde existuje život a to včetně toho lidského. Člověk se postupně naučil toto teplo využívat. Od otevřeného ohniště a rozpálených kamenů, přes kachlová kamna až po dnešní, moderní infrapanely a infrazářiče. Tento druh teplaje pro člověka nejpřirozenější, neboť si na něj zvykáme již více než milion let.

Výhody infrapanelů THERMOWELL:

 • energetická úspornost
 • snížení prašnosti
 • přirozená vlhkost vzduchu
 • vysoušení zdiva jednoduchá instalace
 • estetický design
 • jednoduchá regulace
 • pozitivní vliv na lidský organismus

Roční úspora energie vůči klasickým způsobům vytápění je 20 - 40%!

Typy infrapanelů:

 • Základní infrapanely S
 • Infrapanely IT
 • Skleněné infrapanely ITG - dekor bílá a černá
 • Skleněné infrapanely ITG - dekor matné zrcadlo

 

Parametry produktu

Barva Bílá (zrnka)
Krytí IP20
Napětí 230V
Rozměry Š x D x V - 260 x 440 x 40 cm
Výrobce THERMOWELL

Potřebujete se zeptat?

Napište nám, pokusíme se vám poradit.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro přidání dotazu.