Infrapanel - IT-AG 300

Skladem 3-5 dní

Skleněný Infrapanel IT-AG 300 má rozměry 600 x 600 x 50 mm. Panel je k dostání v bílém a černém provedení s hliníkovým rámečkem. Napětí 230 V, krytí IP44. Úsporné infrapanely… Zobrazit více

Kód IT AG 300W
Rozměry Š x D x V - 600 x 600 x 50 cm
Výrobce THERMOWELL
5 487 Kč 4 535 Kč bez 21% DPH

S tímto zbožím získáte dopravu zdarma!

Skleněný Infrapanel IT-AG 300 má rozměry 600 x 600 x 50 mm. Panel je k dostání v bílém a černém provedení s hliníkovým rámečkem. Napětí 230 V, krytí IP44.

Úsporné infrapanely THERMOWELL

Infrapanely pracují, stejně jako slunce, na principu infračerveného záření. Nevyzařují teplo, ale infračervené záření o vlnové délce 7-10 mikrometrů, které volně prochází vzduchem, aniž by ho svým průchodem zahřívaly. Teplo je předáváno stěnám a předmětům v prostoru. Vzduch je ohříván až následně od stěn a okolních předmětů. Infračervené vlny jsou absorbovány stěnami, stropem a podlahou. Výsledkem je pak příjemná tepelná pohoda. Rovnoměrná teplota v celé místnosti umožňuje vytápění na nižší teplotu, což značí úsporu energie. Vzduch necirkuluje a nevíří prach, zůstávají čisté stěny a záclony, suché stěny teplejší než vzduch neumožňují srážení vlhkosti a vznik plísní. Suchá stěna má také podstatně lepší tepelný odpor. Přiměřená vyšší relativní vlhkost vzduchu umožňuje lepší dýchání i alergikům a astmatikům. Lidské tělo je příznivě stimulováno infračervenými paprsky a to má blahodárný vliv na celý lidský organismus. Je vysoce účinný u lidí s omezeným pohybem, např.u nemocných, při sedavém zaměstnání a podobně. Revmatikům přináší úlevu při bolestech kloubů. Velkou předností je možnost regulovat nezávisle teploty v jednotlivých místnostech, čímž docílíme dalších významných úspor energie.

Základním a zároveň i největším zdrojem infračerveného tepelného záření na Zemi je Slunce. Díky tomuto záření, zde existuje život a to včetně toho lidského. Člověk se postupně naučil toto teplo využívat. Od otevřeného ohniště a rozpálených kamenů, přes kachlová kamna až po dnešní, moderní infrapanely a infrazářiče. Tento druh teplaje pro člověka nejpřirozenější, neboť si na něj zvykáme již více než milion let.

Výhody infrapanelú THERMOWELL:

 • energetická úspornost
 • snížení prašnosti
 • přirozená vlhkost vzduchu
 • vysoušení zdiva jednoduchá instalace
 • estetický design
 • jednoduchá regulace
 • pozitivní vliv na lidský organismus

Roční úspora energie vůči klasickým způsobům vytápění je 20 - 40%!

Typy infrapanelů:

 • Základní infrapanely S - Infrapanely modelové řady S jsou infrapanely s bílým obvodovým smrkovým rámem. Základ panelu tvoří uhlíkový termočlánek opatřený na povrchu křemíkovými zrny s bílou povrchovou úpravou. Tento povrch vytváří optimální vlnové délky infrazáření, které se následně mění na tepelnou energii. Infrapanely se zavěšují na strop. 
 • Infrapanely IT  (bílý nebo přírodní eloxovaný hliníkový rám) - Infrapanely THERMOWELL modelové řady IT jsou infrapanely s přírodním hliníkovým obvodovým rámem. Základ panelu tvoří uhlíkový termočlánek. Infrapanely mají hrubý povrch tvořený křemičitými zrny. Tento povrch vytváří optimální vlnové délky infrazáření, které se následně mění na tepelnou energii. Zadní strana panelu je opatřena zákrytovým PZn plechem. Infrapanely se umísťují na strop.
 • SKLENĚNÉ INFRAPANELY IT AG - Design skleněného panelu v kombinaci s hliníkovým rámečkem. Panely jsou v bílém nebo černém provedení. Velmi snadná údržba skleněného povrchu. Doporučená montáž na strop, případně je možné i umístění na stěnu.
 • SKLENĚNÉ INFRAPANELY ITG - Design skleněného panelu v bezrámovém provedení. Panely jsou v bílém nebo černém provedení. Velmi snadná údržba skleněného povrchu. Doporučené umístění na stěnu.
 • SKLENĚNÉ INFRAPANELY ITG -Z s designem matného zrcadla

 

Parametry produktu

Barva Bílá / Černá
Krytí IP44
Napětí 230V
Rozměry Š x D x V - 600 x 600 x 50 cm
Výrobce THERMOWELL

Potřebujete se zeptat?

Napište nám, pokusíme se vám poradit.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro přidání dotazu.